Novinky

Informace nejen z naší firmy

Suzuki_SX4_S-Cross

Suzuki S-Cross exceluje v dlouhodobém testu

Crossover přesvědčil nejvyšší spolehlivostí na 100 000 km – žádný technický výpadek, žádné škody. Známka „1-“ a druhé místo v žebříčku nejlepších odborného časopisu.

Vynikající kvalita – Suzuki SX4 S-Cross přesvědčilo v aktuálním vytrvalostním testu odborného časopisu Auto Bild díky nejvyšší spolehlivosti. Po 100 000 km nevykazoval crossover žádné poruchy ani výpadky a dostal proto celkovou známku 1-. V žebříčku nejlepších tak tento živý Japonec obsadil silné druhé místo.

Dlouhodobý test časopisu Auto Bild je osvědčující se zkouškou pro každý model – redaktoři odborného časopisu testují vozy po delší dobu a objevují tak možné nedostatky, které se při krátkých testovacích jízdách objeví jen zřídka. Kromě použitelnosti v denním životě a praktické stránky vozu je rozhodující spolehlivost – při závěrečné prohlídce se vozidlo demontuje a technický stav jednotlivých dílů je zkoumán pod lupou.

Suzuki S-Cross s 88 kW (120 koní) silným 1.6 litrovým dieselovým motorem a systémem pohonu všech kol ALLGRIP zářil ve vytrvalostním testu v celé své kráse. Tak chválili testovači mimo jiné vynikající obratnost, velkorysý prostor a vysokou funkcionalitu. Nadchl i efektivní dieselový motor. „Jeho 120 koní sprintovalo daleko živěji, než Suzuki slibuje, do kopců jelo samo“, píše se v testu.

Celkové hodnocení dopadlo přiměřeně pozitivně: „Žádný výpadek, žádné škody, nic. Po 100 000 km působil SX4 S-Cross opticky svěže a motor neopotřebovaně.“ Pouze osm chybových bodů a známka 1- zařadily crossover společně s dalšími modely na druhou příčku žebříčku nejlepších vozů. O něco lépe dopadl jen německý prémiový model vyšší střední třídy.

Kompletní test byl zveřejněn v aktuálním vydání časopisu Auto Bild (datum vydání: 15. duben 2016)

Zpět nahoru