Novinky

Informace nejen z naší firmy

Suzuki_Swift_01

Suzuki prodalo pětimiliontý kus oblíbeného modelu Swift

Od svého uvedení na trh v roce 2004 byl prodán již pětimiliontý kus modelu Swift. 17% celosvětových prodejů připadá na evropský trh. Suzuki Swift je aktuálně vyráběn v 7 zemích po celém světě.

Japonská automobilka Suzuki se v těchto dnech těší z velmi významného okamžiku: na začátku dubna byl od jeho uvedení na trh v roce 2004 prodán pěti miliontý kus úspěšného modelu Suzuki Swift.

Po osmi letech a čtyřech měsících od začátku prodeje tohoto modelu patří Swift ve své aktuální čtvrté generaci stále k celosvětově nejdůležitějším a nejodbytovějším modelům této japonské automobilky.

Se 17% podílem odbytu tvoří Evropa druhý největší podíl na celosvětových prodejích modelu Swift, větší podíl má jen indický trh – 54% z pěti milionů prodaných modelů. Celkově tedy činí model Swift 30% celkového ročního odbytu Suzuki v Indii, což z něj dělá nejdůležitější model tamního trhu. V Německu bylo za uplynulý rok registrováno 10 538 vozů Swift, s podílem 34,1% všech zaregistrovaných vozidel se tento model stal také na zdejším trhu nejprodávanějším modelem Suzuki.

Že je Swift strategickým celosvětovým modelem v pravém slova smyslu, dokazuje také jeho celosvětová výroba. Aby mohla být naplněna poptávka, existují momentálně výrobní haly v sedmi zemích, mimo jiné v Japonsku, Maďarsku, Číně, Pákistánu a Indii. Pro německý trh jsou všechny modely Swift vyráběny v maďarské továrně v Esztergomi.

Zpět nahoru