Automobily SUZUKI

Námi nabízené vozy

SUZUKI JIMNY

Spolehlivý a nenáročný

396.900Kč

včetně DPH

Více než čtyřicetiletá tradice vývoje a výroby vozidel s pohonem 4×4 je dostatečnou zárukou vysoké kvality a odolnosti terénních modelů Suzuki. Za tuto dobu si off-roady Suzuki získaly miliony spokojených zákazníků na celém světě. Předchůdce současného Suzuki Jimny, legendární Samurai, po dlouhá léta bezkonkurenčně dominoval v kategorii lehkých off-roadů. Doslova a do písmene byl nepřekonatelný v pracovním nasazení i v těch nejtěžších a nejtvrdších terénních podmínkách a přitom zůstal spolehlivý a vzácně nenáročný. Nový Suzuki Jimny je jeho více než důstojným nástupcem.

Nefalšovaný, výkonný off-road

V posledních letech se na silnicích objevuje čím dál více „takzvaných“ off-roadů. Některá auta se však jako terénní svým vzhledem pouze tváří. Ne tak Váš terénní Suzuki Jimny. Pokud potřebujete opravdu výkonný vůz, podívejte se na Suzuki Jimny odspodu a tak nejlépe odhalíte, v čem jsou jeho přednosti oproti konkurenci.

Pravý off-road se od všech náhražek odlišuje důležitými identifikačními znaky – jsou jimi tuhý rámrigidní karoserieodpružení vhodné do terénu a solidní brzdový systém. Z tohoto pohledu nemá Jimny na trhu přímého konkurenta.

 • Airbag
 • Akustické upozornění na nedovřené dveře
 • Automatická klimatizace
 • Centrální uzamčení dveří (z místa řidiče)
 • Dálkové otevírání nádrže (z místa řidiče)
 • Elektrické ovládání oken
 • ESC (elektronická kontrola stability)
 • ISOFIX (systém uchycení dětské sedačky)
 • Konstrukce chránící při převrácení
 • Manuální klimatizace
 • Monitor tlaku v pneumatikách
 • Navigace
 • Parkovací kamera
 • Světelné upozornění na nízkou zásobu paliva
 • Tempomat
 • TPMS (systém sledování tlaku v pneumatikách)
 • Vnější zpětná zrcátka vyhřívaná
 • Vyhřívané sedačky
 • Vyhřívání předních sedadel
Karoserie třídveřová
Délka 3.645 mm
Šířka 1.600 mm
Výška 1.705 mm
Rozvor 2.250 mm
Rozchod vpředu 1.355 mm
Rozchod vzadu 1.365 mm
Světlá výška 190 mm
Poloměr otáčení 4,9 m
Počet míst 4
Objem zavazadlového prostoru 113 / 324 / 885 litrů
Motor
Motor 1.3 VVT
Počet válců/ventilů 4/16
Zdvihový objem 1.328 ccm
Maximální výkon 63 kW/6.000 ot.
Kroutící moment 110 Nm/4.100 ot.
Distribuce paliva vícebodové vstřikování
Motor, převodovka
Motor, převodovka 1.3 MT 4WD
Emise CO2 162 g/km
Spotřeba na 100 km - město 8,9 l
Spotřeba na 100 km - mimo město 6,0 l
Spotřeba na 100 km - kombinovaná 7,1 l
Maximální rychlost 140 km/h
Zrychlení 0-100 km/h 14,1 s

Konstruován pro náročné expedice

Jimny je postaven na solidním základu a určen pro každodenní použití na silnici i v terénu. Tuhý žebřinový rám zajišťuje stabilitu jízdy a tlumí nárazy, což zlepšuje výkonnost celého automobilu. Speciální úchyty, spojující rám s karoserií, využívají materiály, které dále redukují vibrace a rázy od podvozku do kabiny.

Tříprvkové zavěšení náprav, vinuté pružiny a teleskopické tlumiče účinně přispívají ke komfortní jízdě na jakémkoli povrchu. Samozřejmostí je dvojice tuhých náprav, které jsou ustaveny panhardskými tyčemi. Do terénu se dobře hodí nejen pro robustnost, ale i pro značné propružení, čímž umožňují udržet kola v kontaktu s povrchem i ve velmi nerovném terénu a poskytují potřebnou trakci.

Jimny je při off-roadu zkrátka sázkou na jistotu. Když k tomu ještě připočteme velkorysé nájezdové úhly vpředu i vzadu, stejně jako nadprůměrný přechodový úhel, není třeba mít z jízdy v náročném terénu sebemenší obavy.

Klíčem k vynikající obratnosti Suzuki Jimny jsou především jeho kompaktní rozměry a velké nájezdové úhly. Nízká hmotnost brání uvíznutí v bahně, malé rozměry umožňují zavítat na místa, která jsou velkým off-roadům zcela zapovězena. Jízdu neznámou divočinou, proplétání se městskou džunglí i parkování Vám zpříjemní poloměr otáčení pouhých 4,9 metrů. Model Suzuki Jimny je vybaven hydraulickým posilovačem řízení.

Ke všem výše zmiňovaným vlastnostem přidává Jimny i elegantní vzhled své karoserie. Praktický interiér a vylepšené jízdní vlastnosti na silnici zaručují, že Suzuki Jimny dokáže být nejen spolehlivým a výkonným pracovním vozem v těžkých terénních podmínkách, tak, jak velí tradice, ale i ideálním společníkem pro Vaše náročné expedice.

Systém pohonu Drive action 4x4

Systém pohonu všech kol Drive Action 4x4 umožňuje přepínat mezi pohonem zadních nebo všech kol při jízdě jediným stiskem tlačítka. Můžete tak pohon vozidla neustále přizpůsobovat změnám povrchu, po kterém se pohybujete. Režim 4WD, kterým přiřadíte pohon všech kol, je ideální pro rovnější off-roadové povrchy, jakými jsou například lesní cesty nebo štěrk. Pokud potřebujete více trakce pro jízdu v prudkém svahu nebo velmi nerovném terénu, je k dispozici režim 4WD-L, kterým aktivujete přídavný redukční stupeň. V režimu 2WD se odpojí přední hnací hřídel a odemknou se zámky nábojů, což omezí hluk i vibrace.

Výrobce: Suzuki
Model: Jimny
Stav: Nové vozidlo
Cena: 396.900Kč

Hodnocení účinnosti paliva

 • Město: 8,9
 • Dálnice: 6,0

Aktuální spotřeba vozidla je závislá na stylu jízdy, stavu vozidla a jízdních podmínkách.


Kalkulačka financování

Cena vozidla (Kč):
Akontace (Kč):
Roční úroková sazba (%):
Doba splácení ::
Splátkový kalendář:.:
Vypočítat platbu
Počet splátek: 60
Částka platby: Kč 89.11

Dobu splácení uvádějte v délce roků

Zpět nahoru